Počátek

 
 

Celý tým CZEXPEDITION vám s mírným zpožděním přeje v novém roce vše nejlepší. Věříme, že rok 2011 bude jak pro nás, tak i pro vás úspěšný, plný nových zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Dnes se Vám pokusíme přiblížit prapůvod zrodu této akce. To bylo tedy tak…

Jedné velmi horké letní neděle se pan X rozhodl s panem Y, že si vyrazí za „kulturou“. Na ligový fotbalový zápas do Brna přijela Slavie. Fotbal to byl však opravdu nezajímavý, takřka nezáživný. Inu, co by člověk měl očekávat od české ligy. Pan Y byl o to ještě více rozmrzelejší, že v tomto mizerném zápase jeho milovaný slávistický tým prohrává dva nula. V přestávce jsme se rozhodli, že si alespoň zchladíme vyprahlé hrdlo lahodným pivním mokem. Díky „četnosti a šikovnosti místní obsluhy“ jsme se ani za celou dobu druhého poločasu nedostali na řadu. Díky postupné dehydrataci se i pan X dostával do skleslejší nálady. Musel to být velice tristní pohled na tyto pány. Po zápase se tedy společně rozhodli navštívit jedno nejmenované restaurační zařízení, aby se pokusili zapomenout na „marný fotbal snahy“. A zde, po uhašení žízně, se pan X svěřil panu Y, že čas běží neúprosně rychle a že by si rád splnil sen z dětství, kdy hltal příběhy různých cestovatelů, objevitelů a dobrodruhů – procestovat oblasti, které nejsou tolik obydleny a díky tomu tolik zasaženy moderní civilizací. Toto dokonale splňují ruská Sibiř a Mongolsko. Pan Y neváhal a odvětil, že o něčem podobném též uvažoval, ale nevěděl, na koho se obrátit. Slovo dalo slovo a oba pánové se dohodli, že přesně do roka se sejdou, aby si řekli, zda výpravu zrealizují či nikoliv.

O tom, jak se situace vyvíjela, kde se vzal pan Z, o krátké anabázi pana W a spoustě dalších informací zase někdy příště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Před cestou. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
   
 

1 komentář u Počátek

  1.  
    pokračování napsal:
     
     

    Kdy bude pokračováááánííí ???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *