O cestě

Kam?
Cesta kolem světa je určitě jedním ze snů každého cestovatele. Nám ale nejde o to obkroužit svět po co nejkratší a nejjednodušší trase. Na cestování nás nejvíce přitahuje poznávání odlišných kultur a odlehlých míst, dosud nedotčených masovou turistikou. Rozhodli jsme se proto navštívit kontinenty, které toho pro nás po této stránce nabízejí nejvíce. Asii a Afriku. Již zanedlouho se můžete těšit na zážitky z cest přes odlehlé sibiřské pláně, chaotické asijské země, vysoké himálajské průsmyky a uzavřené středoasijské země, až po ropná království arabského poloostrova a válkami často zdecimované africké země.

Jak?
Prvotní myšlenky byly stejné jako obvykle – doposud jsme většinou cestovali za pomocí lokálních přepravců, s krosnou na zádech a místními na klíně. Toto cestování má mnoho výhod – není třeba znát místní silnice, nemusíte se starat o palivo a navíc si opravdu užijete „to skutečné cestování“. Má to ale i nějaké nevýhody. Občas se dostanete do situace, kdy místní vehikly nejsou schopny cestu zvládnout (převážně díky žalostnému technickému stavu v kombinaci s přírodními podmínkami), nikdo zrovna daným směrem nejede, nebo se ocitnete ve vesnici, kde je jen jediný provozuschopný automobil a cena přepravy tudíž neúměrně narůstá…
Máte-li cestovatelskou dušičku, pak víte o čem je řeč. Pro tuhle expedici jsme ale zvolili jiný přístup. Mít na starosti vlastní auto, velké auto, se kterým se dostaneme téměř kamkoliv, to už snad stojí za tu hromadu byrokracie, obstrukcí, výjimek, nařízení a kdoví čeho všeho ještě.

Proč?
Pro pocit svobody, pro zážitky, pro touhu „něco dokázat“. Pochopíte až se vrátíme a budeme vyprávět.

Kdy?
Květen 2011 – Duben 2013

Komentáře nejsou povoleny.