Archiv krátkých zpráv

3. 12. 2012 / František Jaroslav
José už je doufejme někde na vodní hladině Násirova jezera. Za pár hodin ho budeme následovat i my, naloděním na každotýdenní loď z egyptského Asuánu do súdánského Wadi Halfa. Naše cesta Afrikou může po překonání egyptské byrokracie konečně naplno začít!
7. 11. 2012 / František Jaroslav
Díky administrativním sporům mezi tureckou a řeckou částí Kypru náš přesun do Izraele přes ostrov nevyšel. Neházíme ale flintu do žita a už zítra nasedáme v Turecku na loď do egyptského Port Said.
20. 10. 2012 / Bžatek Aleš
Zdravíme z Iráku! Protože je pro nás situace v Sýrii i nadále nepříznivá, nezbývá, než Josého opět poslat lodí. Tentokrát popluje Středozemním mořem s přestupem na Kypru...
5. 10. 2012 / Bžatek Aleš
Po náročném přechodu uzbecko-turkmenské hranice a dvoudenním sprintu skrz Turkmenistán si konečně užíváme cestovatelskou pohodu v Íránu.
25. 9. 2012 / František Jaroslav
Díky prasklému těsnění hlavy motoru odpočíváme už deset dní v uzbecké Chivě. Potřebné díly leží už od včerejška na celnici v Taškentu. Půjde-li vše podle plánu, o víkendu se přesuneme přes turkmenskou poušť Karakum do severního Iránu.
5. 9. 2012 / Bžatek Aleš
Kvůli problémům s iránskými vízy jsme byli nuceni se přesunout do uzbeckého Taškentu. Snad tuto byrokratickou překážku rychle překonáme a začneme se pomalu posouvat směrem k Africe.
19. 8. 2012 / František Jaroslav
Po vyřízení všech vízových povinností v Biškeku a krátké zastávce v Oši měníme Ťan-Šan za Pamír, opouštíme Kyrgyzstán a už zítra nás čeká nová země - nepokoji zmítaný Tádžikistán.
4. 8. 2012 / František Jaroslav
I přes nemalé problémy se nám povedlo překročit pákistansko-čínské hranice a teď už odpočíváme v čínském Kašgaru. Odtud se během pár dní přesuneme do Kyrgyzstánu a zahájíme středoasijskou část naší cesty.
30. 7. 2012 / František Jaroslav
Krátká aklimatizace v pakistánském Lahore je za námi. Teď nezbývá, než vyrazit na sever po nejvyšší mezinárodní silnici světa - Karakoram highway. Ať jsme včas na srazu s čínskými celníky.
18. 7. 2012 / František Jaroslav
Naše krátká návštěva Nepálu je bohužel u konce. Díky blížící se expiraci indických víz zvedáme kotvy a míříme zpět přes hranice do posvátného města Váránasí.
12. 7. 2012 / Bžatek Aleš
Konečně v Káthmándú! Jakmile vyřešíme nutnou administrativu a doladíme detaily na Josém, vyrazíme na pár dní nasát atmosféru Himalájí.
1. 7. 2012 / Bžatek Aleš
Ze 176 aut v přístavu v Chittagongu bylo puštěno jen jediné. To naše! Po dvou měsících tvrdé byrokratické dřiny jsme zase na cestě!
9. 6. 2012 / Bžatek Aleš
Stále trčíme v Bangladéši, tak jsme pro vás nahráli alespoň fotky z Myanmaru.
18. 5. 2012 / František Jaroslav
Zatímco čekáme v Bangladéši na rozhodnutí o osudu Josého, podařilo se nám na zdejším superpomalém internetu nahrát fotky z Kambodži
14. 5. 2012 / Bžatek Aleš
Po týdnu pendlování mezi nejrůznějšími bangladéšskými úřady (viz zpráva na Facebooku) se snad blížíme ke zdárnému konci a během následujících dní nám bude vydán José, kterého drží celníci v Chittagongském přístavu.
7. 5. 2012 / František Jaroslav
Včera Myanmar, dnes Kuala Lumpur a Singapur, zítra Bangladéš. Po všech těch měsících v jihovýchodní Asii je potřeba prásknout trochu do koní :)
28. 4. 2012 / Bžatek Aleš
Zdravíme z Myanmaru! Za poslední týden jsme kromě Rangúnu a Mandalay navštívili i malebné jezero Inle, kde jsme se po 2 dny seznamovali s místní kulturou. Po všech těch velkoměstech příjemná změna.
20. 4. 2012 / František Jaroslav
Dnes jsme se doufejme naposledy rozloučili s Josém a šoupli ho do kontejneru (lodního). Snad se šťastně shledáme za tři týdny v bangladéšském Chittagongu...
7. 4. 2012 / Bžatek Aleš
Veselé Velikonoce! Místo chození s pomlázkou nás dnes čeká 700 km z Kambodži do Bangkoku. Zde doladíme poslední detaily na Josém a pokusíme se domluvit jeho transport do Bangladéše.
30. 3. 2012 / Bžatek Aleš
Tři týdny v Laosu nám utekly jako voda, proto je načase se posunout dál. Dnes překročíme hranice do Kambodži a pokusíme se s Josém dokodrcat na odlehlý chrám Preah Vihear.
24. 3. 2012 / Bžatek Aleš
Před neúprosnými vedry utíkáme do hor. Konkrétně na jiholaoské Bolaven Plateau. A poté zpět k Mekongu, do téměř čtyřicetistupňových veder oblasti 4 tisíc ostrovů.
16. 3. 2012 / Bžatek Aleš
Po návštěvě pravé laoské vesnice, kde se stále používají na těžkou práci sloni, jsme strávili den na planině džbánů. Zítra nás čeká cesta do Vang Viengu a následně do hlavního města Vientiane.
9. 3. 2012 / Bžatek Aleš
Dnes konečně opouštíme Thajsko a pokud vše proběhne jak má, budeme večer popíjet limonádu (Beer Lao) v Laosu!
4. 3. 2012 / Bžatek Aleš
Po více než dvou týdnech strávených v Bangkoku je José připraven a můžeme vyrazit do další etapy. Nejprve nás čeká Mae Sot, kde nakoukneme do Barmy a potom na cestě do Laosu navštívíme Chiang Mai.
29. 2. 2012 / Bžatek Aleš
Jelikož José dostává nové palivové čerpadlo, měli jsme dostatek času aktualizovat web. V tomto poli se můžete těšit na krátké zprávy o tom, co právě děláme a kam se chystáme.

Komentáře nejsou povoleny.